Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

Dallas uspel v 1. zápase finále Západnej konferencie proti Minnesote

Anthony Edwards a útočník Dallasu Mavericks P. J. Washington (vpravo) počas 1. zápasu finále Západnej konferencie basketbalovej NBA, v stredu 22. mája 2024 v Minneapolise. Foto: TASR/AP

Minnesota nebola ďaleko od úspechu, ešte tri a pol minúty pred koncom viedla o štyri body (102:98), no Dallas následne predviedol kľúčovú šnúru 8:0.

Minneapolis 23. mája (TASR) - Basketbalisti Dallasu zvíťazili v noci na štvrtok v úvodnom stretnutí finále Západnej konferencie NBA na palubovke Minnesoty 108:105 a ujali sa vedenia v sérii. Mavericks nasmerovalo za triumfom ich tradičné hviezdne duo, Luka Dončič zaznamenal 33 bodov, Kyrie Irving 30. Naopak, streleckého lídra Timberwolves Anthonyho Edwardsa hostia ubránili na 19 bodoch a 11 doskokoch. Najlepším strelcom domácich bol Jaden McDaniels s 24 bodmi.

Minnesota nebola ďaleko od úspechu, ešte tri a pol minúty pred koncom viedla o štyri body (102:98), no Dallas následne predviedol kľúčovú šnúru 8:0. "Poriadne sme sa na tomto triumfe napracovali. Získali sme reputáciu, že vždy prehrávame zápas číslo jeden, takže sme sa to snažili zmeniť. Stále sme však zvládli iba jeden krok a potrebujeme tri," povedal podľa AFP Dončič, ktorý dal 15 zo svojich 33 bodov v záverečnej štvrtine.

Tréner domácich Chris Finch iba ťažko hľadal po stretnutí pozitíva. "Predviedli sme príšernú hru v útoku. Volili sme zlé strely, zbierali straty, nedokázali sme hrať stabilne. V kľúčových momentoch musíme hrať lepšie."