Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf

Dallas zdolal v treťom dueli Minnesotu 116:107 a je krok od postupu

Luka Dončič (77) reaguje počas druhého polčasu tretieho zápasu finále Západnej konferencie basketbalovej NBA proti Minnesote Timberwolves v nedeľu 26. mája 2024 v Dallase. Foto: TASR/AP

Dallas 27. mája (TASR) - Basketbalisti Dallasu Mavericks sú krok od postupu do finále NBA. V noci na pondelok vyhrali v treťom dueli finále Západnej konferencie nad Minnesotou Timberwolves 116:107 a v sérii vedú už 3:0. Luka Dončič a Kyrie Irving sa na triumfe podieľali zhodne 33 bodmi.

Domáci rozhodli o svojom víťazstve až v koncovke duelu šnúrou 12:3, keď po troch štvrtinách bol stav vyrovnaný. "Potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Minnesota má skvelý tím, takže ešte nič nie je rozhodnuté," zdôraznil pre zámorské médiá Dončič. Najlepší strelec hostí bol s 26 bodmi Anthony Edwards, v rozhodujúcej štvrtej časti hry dal však iba štyri body. "V tejto chvíli nemôžeme myslieť negatívne, ale pozitívne. Musíme sa snažiť získať jedno víťazstvo za druhým," povedal Edwards.

Dallas môže o svojom prvom postupe do finále NBA od roku 2011 rozhodnúť už v noci na stredu (2.30 SELČ) vo štvrtom stretnutí série, opäť na domácej palubovke. Žiadny tím v histórii NBA zatiaľ neotočil sériu zo stavu 0:3 na zápasy.