Dallasu nestačilo 45 bodov Dončiča, Phoenix sa ujal vedenia

Hráč Phoenix Suns Devin Booker hádže na kôš oproti hráčovi Dallasu Mavericks Lukovi Doncicovi (vpravo) počas prvého zápasu v druhom kole play-off Západnej konferencie NBA v pondelok 2. mája 2022 vo Phoenixe. Foto: TASR/AP

New York 3. mája (TASR) - Basketbalisti Phoenixu vstúpili do série 2. kola play off NBA víťazstvom 121:114 nad Dallasom. V úvodnom dueli semifinále Západnej konferencie sa proti víťazovi základnej časti strelecky "utrhol" Luka Dončič. Ani jeho 45 bodov, ku ktorým pridal 12 doskokov a 8 asistencií, však nestačilo Mavericks na dosiahnutie úspešného výsledku.

"Nie vždy je víťazstvo pekné, no berieme ho aj tak. Väčšinu zápasu sme hrali dobre, zajtra si to prejdeme a zistíme, čo ešte treba zlepšiť," uviedol domáci Chris Paul po stretnutí, v ktorom si pripísal 19 bodov. Jeho tím dovolil v záverečnej štvrtine svojmu súperovi značne skresať 17-bodový náskok.

Miami, rovnako ako Phoenix, potvrdilo rolu favorita. Najvyššie nasadený tím vo Východnej konferencii využil domáce prostredie, Philadelphiu zdolal 106:92 a ujal sa vedenia v sérii.

"V druhej štvrtine nás dostal do problémov náš vlastný útok, nevychádzali mu brejky a nefungoval ako celok. Potom nás potiahla obrana, ku ktorej sa ofenzíva pripojila dobrými doskokmi a držaním lopty," uviedol po dueli kormidelník domácich Erik Spoelstra.