Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Davies s dvojzápasovým dištancom, bude chýbať v šlágri s Lipskom

Na snímke ghanský stredopoliar Bayernu Alphonso Davies. Foto: TASR/AP

Kanaďan musel ísť v stretnutí so Stuttgartom predčasne do kabín už v 12. minúte po hrubom faule.

Frankfurt 22. marca (TASR) - Obranca Bayernu Mníchov Alphonso Davies dostal za vylúčenie v zápase najvyššej nemeckej futbalovej súťaže proti VfB Stuttgart (4:0) dvojzápasový dištanc. Kanadský reprezentant tak bude chýbať úradujúcemu majstrovi v bundesligovom šlágri na pôde RB Lipsko (3. apríla).

Davies vynechá aj domáci duel s Unionom Berlín (10. apríla). Kanaďan musel ísť v stretnutí so Stuttgartom predčasne do kabín už v 12. minúte po hrubom faule. Bayern napriek oslabeniu ešte v prvom polčase nasúkal súperovi štyri góly. Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. Informovala o tom agentúra DPA.