< sekcia Šport

DAVIS CUP: Česi v kvalifikačnom dueli proti SR s Veselým i Rosolom

Český tenista Lukáš Rosol (na snímke). Foto: FOTO TASR/AP

Slovenský kapitán Dominik Hrbatý oznámi nomináciu na prestížne derby v utorok predpoludním.

Praha 24. februára (TASR) - Dvaja najlepší českí tenisti Jiří Veselý s Lukášom Rosolom nechýbajú v nominácii na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára na pôde Slovenska. Hrať sa bude 6.-7. marca na antuke v bratislavskom NTC. Víťaz duelu postúpi do Madridu, kde sa v novembri bude bojovať o cennú trofej.

Okrem Veselého s Rosolom nominoval český kapitán Jaroslav Navrátil na prvý vzájomný daviscupový súboj so Slovenskom Víta Kopřivu, Zdenka Kolářa a talentovaného Jonáša Forejtka. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý oznámi nomináciu na prestížne derby v utorok predpoludním.

"Tím pocestuje do Bratislavy v najsilnejšom možnom zložení. Som rád, že sa do tímu vracia skúsený Lukáš Rosol. Na Slovensko ideme vyhrať," zdôraznil šéf českej lavičky. V uplynulom období sa veľa diskutovalo práve o nominácii Rosola, ktorý cez sociálne siete napadol tvorbu nominácie českého tímu a kapitána Navrátila. "Určite to nebolo príjemné. Lukáš sám povedal, že reprezentovať chce, tak verím, že bude všetko v poriadku. Hráme za Českú republiku, tak musí ísť všetko bokom. Urobíme všetko pre to, aby sme v stretnutí proti Slovensku boli úspešní," citovala slová Navrátila oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.

Český kapitán pozorne sleduje aj slovenských hráčov. "Forma Slovákov rastie, Andrej Martin zaznamenal niekoľko dobrých výsledkov na antuke. Do debla majú kvalitného Filipa Poláška, je tam skúsený Igor Zelenay. Určite nesmieme zabudnúť na Martina Kližana, myslím si, že v slovenskej nominácii nebude chýbať, aj keď posledné mesiace sa mu veľmi nedarilo. Tím Slovenska je skúsený, ale nemajú hráča v prvej päťdesiatke a my tam určite nejdeme prehrať. Pôjde o prvé federálne derby, určite budú hrať rolu aj emócie. Verím, že sa bude hrať v duchu fair play a vyhrá lepší," uzavrel Navrátil.