Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác

Dias predĺžil zmluvu s Manchestrom City do júna 2027

Na snímke vľavo portugalský obranca City Rúben Dias strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1 v 30. minúte v zápase 26. kola anglickej Premier League vo futbale Manchester City - West Ham United v sobotu 27. februára 2021. Foto: TASR/AP

Do tímu okamžite zapadol a pravidelne nastupoval v základnej zostave. V minulom ročníku odohral v Premier League 32 zápasov a strelil jeden gól.

Manchester 30. augusta (TASR) - Portugalský futbalista Ruben Dias a anglický klub Manchester City sa dohodli na predĺžení zmluvy o šesť rokov. Dvadsaťštyriročný stopér bude v prípade jej naplnenia pôsobiť na Etihad Stadium až do júna 2027, informovali britské médiá.

Dias prišiel do Manchestru City vlani v septembri z Benficy Lisabon. Do tímu okamžite zapadol a pravidelne nastupoval v základnej zostave. V minulom ročníku odohral v Premier League 32 zápasov a strelil jeden gól. Aj jeho zásluhou získali "Citizens" siedmy majstrovský titul v klubovej histórii.