Quantcast
< sekcia Šport

Digne prestupuje z Evertonu do Villy po nezhodách s trénerom Benitezom

Na archívnej snímke Lucas Digne. Foto: TASR/AP

Okrem prestupu do Villy, ktorá zaňho zaplatila 30 miliónov eur, bol v hre aj angažmán v Chelsea či v Newcastli.

Liverpool 12. januára (TASR) - Francúzsky futbalista Lucas Digne je blízko prestupu z Evertonu do Aston Villy. Pred jeho dotiahnutím musí absolvovať ešte lekársku prehliadku.

Z liverpoolskeho klubu odchádza po nezhodách s trénerom Rafaelom Benetizom, ktoré trvajú od 1. decembra. Hráč skritizoval taktiku a svoju úlohu v tíme po prehre 1:4 v mestskom derby s "The Reds".
Na archívnej snímke z 1. marca 2021 hráč Evertonu Lucas Digne (hore) v hlavičkovom súboji s Moussom Djenepom zo Southamptonu vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League FC Everton - FC Southampton.
Foto: TASR/AP

"Dostávame veľké peniaze za to, aby sme robili svoju prácu. To je naša úloha bez ohľadu na to, či sme spokojní. Záujmy klubu musia byť prednejšie ako naše," povedal španielsky tréner pre DPA na adresu hráča, ktorého po derby na mesiac vylúčil zo zostavy.

Okrem prestupu do Villy, ktorá zaňho zaplatila 30 miliónov eur, bol v hre aj angažmán v Chelsea či v Newcastli. Do mužstva Setevna Gerrarda prichádza na hosťovanie z Barcelony aj Brazílčan Philippe Coutinho.