Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. marec 2023Meniny má Adrián
< sekcia Šport

Djokovič označil zábery otca s proruskými fanúšikmi za nedorozumenie

Rodičia srbského tenistu Novaka Djokoviča, otec Srdjan (vľavo) a mama Dijana, reagujú po výhre svojho syna nad Rusom Andrejom Rubľovom vo štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne v stredu 25. januára 2023. Foto: TASR/AP

Na internete sa objavili zábery, kde Srdjan Djokovič pózuje s proruskými fanúšikmi pri ruskej vlajke, ktorej používanie je v súvislosti s konfliktom na Ukrajine v Melbourne Parku zakázané.

Melbourne 27. januára (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič označil zábery, na ktorých figuruje jeho otec Srdjan s proruskými fanúšikmi, za nedorozumenie. "Nole" verí, že jeho otec ho bude môcť prísť v nedeľu podporiť na finálový duel dvojhry na Australian Open proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi..

Na internete sa objavili zábery, kde Srdjan Djokovič pózuje s proruskými fanúšikmi pri ruskej vlajke, ktorej používanie je v súvislosti s konfliktom na Ukrajine v Melbourne Parku zakázané. Tenistov otec tak pre veľký rozruch, ktorý situácia vyvolala medzi verejnosťou, účastníkmi podujatia i ukrajinskou vládou, neprišiel podporiť svojho syna vo víťaznom semifinálovom zápase s Američanom Tommym Paulom.

"Videl som to čo všetci ostatní. Médiá to nešťastne interpretovali a vzniklo z toho veľké nedorozumenie. Samozrejme, je to pre mňa a moju rodinu veľmi nepekné, pretože môj otec zažil viacero vojnových konfliktov a verte mi, že je zásadne proti nim," reagoval srbský tenista.

Ďalej povedal, že jeho otec sa po každom odohranom zápase zdravil s fanúšikmi pred arénou Roda Lavera, aby im poďakoval za podporu. "Žiaľ, niektoré médiá si to vyložili naozaj nesprávne. Je mi ľúto, že to tak eskalovalo. Dúfam, že ľudia pochopia, že nemal žiadny zámer nijakým spôsobom propagovať vojnu," citovala nasadenú štvorku turnaja agentúra AFP.