< sekcia Šport

Djokovič po úspešnom vstupe: Zúročil som bohaté skúsenosti

Srbský tenista Novak Djokovič počas duelu s Talianom Matteom Berrettinim na turnaji majstrov v Londýne, 10. novembra 2019. Foto: TASR/AP

Srb lepšie returnoval, mal navrch v dlhších výmenách a robil oveľa menej nevynútených chýb ako Berrettini.

Londýn 10. novembra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Londýne. V úvodnom zápase skupiny Björna Borga zdolal v 02 aréne ako nasadená dvojka debutanta na Masters Taliana Mattea Berrettiniho za 63 minút hladko 6:2, 6:1. Vo večernom dueli nastúpili proti sebe šesťnásobný šampión Švajčiar Roger Federer a Rakúšan Dominic Thiem.

Djokovič bojujúci o post koncoročnej svetovej jednotky proti ôsmemu nasadenému Berrettinimu naplno potvrdil úlohu favorita. V druhom geme síce "Nole" nevyužil pri podaní súpera vedenie 30:0, no od stavu 2:2 získal osem gemov za sebou. Prvý set sa stal jasne jeho korisťou a v druhom si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Srb lepšie returnoval, mal navrch v dlhších výmenách a robil oveľa menej nevynútených chýb ako Berrettini, ktorý je prvým talianskym singlistom na turnaji majstrov od roku 1978. Vtedy sa medzi elitnou "smotánkou" predstavil Corrado Barazzutti.

Djokovič po vydarenom vstupe do záverečného vrcholu sezóny neskrýval spokojnosť. "Teší ma, že môžem opäť hrať v Londýne. Turnaj majstrov sa koná v 02 aréne už desať rokov a je to jedno z najprestížnejších podujatí na svete. Vždy sa tu cítim veľmi dobre. Proti Matteovi som dnes zúročil bohaté skúsenosti, zvolil som správnu taktiku. Dôležitý bol brejk za stavu 3:2 v prvom sete. V ďalšom priebehu zápasu som lepšie servoval a kvalitnými returnami sa mi podarilo eliminovať Matteovo podanie. V Londýne je tento rok rýchly povrch, čo mi vyhovuje," povedal Djokovič v pozápasovom rozhovore.


Turnaj majstrov v Londýne:dvojhra

Skupina Björna Borga


Novak Djokovič (2-Srb.) - Matteo Berrettini (8-Tal.) 6:2, 6:1