Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Šport

Djokovičov otec chýbal v hľadisku, semifinále si pozrel z domu

Rodičia srbského tenistu Novaka Djokoviča, otec Srdjan (vľavo) a mama Dijana, reagujú po výhre svojho syna nad Rusom Andrejom Rubľovom vo štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne v stredu 25. januára 2023. Foto: TASR/AP

Po stredajšom štvrťfinálovom víťazstve Novaka Djokoviča nad Rusom Andrejom Rubľovom novinári zachytili jeho otca s niekoľkými proruskými fanúšikmi.

Melbourne 27. januára (TASR) - Srdjan Djokovič, otec srbského tenistu Novaka Djokoviča, sa nezúčastnil na piatkovom semifinálovom zápase na grandslamovom turnaji Australian Open, v ktorom sa jeho syn predstavil proti Američanovi Tommymu Paulovi. Rozhodol sa tak po spôsobenom rozruchu v Melbourne Parku, keď ho novinári zachytili s proruskými fanúšikmi.

"S mojou rodinou sme si vojnu prežili, preto chceme iba mier. Nemal som v úmysle spôsobiť takéto nedorozumenie. Som tu len pre to, aby som podporoval svojho syna. Jednoducho som bol vonku so synovými fanúšikmi a oslavoval. Robím to tak vždy. Rozumiem, že som spôsobil rozruch, preto budem sledovať zápas z domu," reagoval Srdjan Djokovič.

Po stredajšom štvrťfinálovom víťazstve Novaka Djokoviča nad Rusom Andrejom Rubľovom novinári zachytili jeho otca s niekoľkými proruskými fanúšikmi. Skupina fanúšikov v srbských farbách vyvesila pred Arénou Roda Lavera ruskú vlajku s podobizňou Putina. Niektorí skandovali na podporu Ruska a okolo pliec mali omotanú srbskú vlajku. Ruské a bieloruské vlajky sú však na podujatí pre prebiehajúci konflikt na Ukrajine zakázané.

"Počas celého podujatia sme s hráčmi a ich tímami hovorili o tom, že je dôležité, aby sa nezapájali do žiadnych aktivít, ktoré by mohli spôsobiť podobný rozruch. Aj naďalej sa budeme snažiť o čo najväčšiu bezpečnosť fanúšikov na podujatí a stojíme si za naším stanoviskom zakazujúcim vlajky z Bieloruska a Ruska," citovala vyhlásenie vedenia Australian Open agentúra AFP.