Quantcast
< sekcia Šport

Djokovičova matka vyzvala austrálsku vládu, aby nevyhostila jej syna

Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič (vľavo) počúva svojho trénera Gorana Ivaniševiča počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. Foto: TASR/AP

Vízum mu ešte môže odobrať austrálsky minister imigrácie Alex Hawke. Ten má právomoc mu ho opätovne zrušiť a v súčasnosti zvažuje celú záležitosť.

Belehrad 12. januára (TASR) - Matka Novaka Djokoviča Dijana verejne vyzvala austrálsku vládu, aby jej syna nevyhostila z Austrálie. Srbský tenista a obhajca titulu na Australian Open síce v krajine uspel na súde v odvolaní proti odobratiu víz, no stále ešte nemusí v prvom grandslamovom turnaji sezóny nastúpiť.

Vízum mu ešte môže odobrať austrálsky minister imigrácie Alex Hawke. Ten má právomoc mu ho opätovne zrušiť a v súčasnosti zvažuje celú záležitosť. "Nerozumiem tomu, ako môže takéto rozhodnutie stáť na jednom mužovi. Nevyhoďte ho. Nie je to politik, ale tenista. Nie je to vrah, nie je to kriminálnik," prízvukovala Dijana Djokovičová, ktorú citovala agentúra DPA.