Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Nadal po postupe do 3. kola: Každý zápas je pre mňa výzva

Španiel Rafael Nadal oslavuje po víťazstve nad Litovčanom Ricardasom Berankisom v zápase 2. kola dvojhry vo Wimbledone vo štvrtok 30. júna 2022. Foto: TASR/AP

Američan Taylor Fritz zvíťazil v 2. kole Wimbledonu nad Britom Alastairom Grayom 6:2, 7:6 (3), 6:3.

Wimbledon 30. júna (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do 3. kola wimbledonskej dvojhry. V 2. kole zvíťazil 22-násobný grandslamový šampión nad Ričardasom Berankisom z Litvy 6:4, 6:4, 3:6, 6:3. V dueli o postup do osemfinále nastúpi turnajová dvojka proti Talianovi Lorenzovi Sonegovi nasadenému ako číslo 27.

Američan Taylor Fritz zvíťazil v 2. kole Wimbledonu nad Britom Alastairom Grayom 6:2, 7:6 (3), 6:3. Jedenásty nasadený hráč na turnaji sa v 3. kole stretne so slovenským tenistom Alexom Molčanom.
Americký tenista Taylor Fritz odvracia úder Brita Alastaira Graya v 2. kole grandslamového tenisového turnaja Wimbledon v Londýne 30. júna 2022.

Holandský tenista Botic Van de Zandschulp zdolal ako nasadená dvadsaťjednotka Fína Emila Ruusuvuoriho 3:6, 6:1, 6:4, 6:4. Francúz Richard Gasquet si poradil s Američanom Mackenziem McDonaldom 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Austrálčan Nick Kyrgios vyradil turnajovú dvadsaťšestku Srba Filipa Krajinoviča hladko 6:2, 6:3, 6:1. V zápase, ktorý trval 85 minút, nasúkal súperovi 24 es. "Len som chcel všetkým pripomenúť, že som dobrý. V prvom kole som nebol ani zďaleka najlepší, ale dnes som bol vo forme. Wimbledon je mojou najväčšou grandslamovou šancou. V kalendári ho mám zakrúžkovaný celý rok," citovala Kyrgiosa agentúra AFP.

Štvrtý nasadený hráč turnaja Grék Stefanos Tsitsipas zvíťazil nad Austrálčanom Jordanom Thompsonom 6:2, 6:3, 7:5. O prekvapenie sa postaral Američan Brandon Nakashima, ktorý eliminoval trinásteho nasadeného vlaňajšieho semifinalistu Kanaďana Denisa Shapovalova 6:2, 4:6, 6:1, 7:6 (6).

muži - dvojhra - 2. kolo:
Alex De Minaur (Austr.-19) - Jack Draper (V. Brit) 5:7, 7:6 (0), 6:2, 6:3
Rafael Nadal (Šp.-2) - Ričardas Berankis (Lit.) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3,
Jenson Brooksby (USA-29) - Benjamin Bonzi (Fr.) 7:6 (3), 7:5, 6:3,
Brandon Nakashima (USA) - Denis Shapovalov (Kan.-13) 6:2, 4:6, 6:1, 7:6 (6),
Cristian Garin (Čile) - Hugo Grenier (Fr.) 6:3, 6:1, 6:1,
Liam Broady (V. Brit.) - Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-12) 6:2, 4:6, 0:6, 7:6 (6), 6:1,
Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) - Jordan Thompson (Austr.) 6:2, 6:3, 7:5,
Lorenzo Sonego (Tal.-27) - Hugo Gaston (Fr.) 7:6 (4), 6:4, 6:4,
Nick Kyrgios (Austr.) - Filip Krajinovič (Srb.-26) 6:2, 6:3, 6:1