Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Do finále K1 do 23 rokov štyri slovenské lode

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Najlepší čas dosiahla Paňková, skončila na druhom mieste a za Češkou Luciou Nesnídalovou zaostala len o 0,64 sekundy.

Bratislava 22. júla (TASR) - Štyri slovenské lode postúpili do finále K1 v kategórii do 23 rokov na MEJ v Čunove. O tri miestenky sa postarali ženy, v najlepšej desiatke skončili Zuzana Paňková, Soňa Stanovská aj Ivana Chlebová.

Najlepší čas dosiahla Paňková, skončila na druhom mieste a za Češkou Luciou Nesnídalovou zaostala len o 0,64 sekundy. Trať bola oproti predošlým dňom technickejšia a slalomárom robil problém najmä prechod do tretej časti cez dve protiprúdne bránky i skok po "dvadsaťtrojke". Stanovskú, ktorá postúpila napriek dvom chybám zo siedmeho miesta (+3,90), navyše trápili aj zdravotné problémy.

"Vôbec sa mi nešlo dobre, už od rána ma bolí brucho. Vôbec som nevládala a strašne som sa s tým bila. Napriek tomu som však išla dobrý čas, takže keď opravím všetky chyby, môžem mať lepšie výsledky," uviedla Stanovská pre TASR. Trojicu slovenských kajakárok doplnila deviata Ivana Chlebová s jednou chybou a mankom 6,47 na Nesnídalovú.

Spomedzi mužov postúpil len Filip Stanko, obsadil trináste miesto (+4,53). Technická trať mu vyhovovala a predviedol bezchybnú jazdu, dával si pozor najmä na spomínanej "dvadsaťtrojke", ktorú minul Matej Blaščík. "Dával som si pozor, netreba to podceniť a ísť až do cieľa. To sa mi podarilo. Nová trať mi vyhovuje viac a môžem ísť na techniku, čo je moja silná stránka," povedal k jazde Stanko. Najlepšia pätnástka tesne ušla Iľjovi Buranovi, na sedemnástom mieste strácal na postup 1,04 s.