Quantcast
< sekcia Šport

Do Valverdeho vrazilo počas tréningu auto, skončil v nemocnici

Španiel Alejandro Valverde v cieli na druhom mieste počas pätnástej etapy cyklistických pretekov Tour de France v nedeľu 11. júla 2021. Cyklistický tím Movistar uviedol, že Alejandro Valverde strávi noc v nemocnici na pozorovaní po tom, čo jeho a ďalšieho cyklistu v sobotu 2. júla 2022 počas jazdy v južnom Španielsku zrazilo auto. Foto: TASR/AP

Podľa španielskych médií vodič auta z miesta činu ušiel.

Madrid 2. júla (TASR) - Španielsky cyklista Alejandro Valverde mal v sobotu v rodnej krajine nehodu. Počas tréningu v južnom Španielsku do neho vrazilo auto a skončil v nemocnici.

Podľa tímu Movistar si 42-ročný jazdec odniesol z nehody niekoľko škrabancov, vyhol sa však zlomeninám či iným vážnejším zraneniam. V nemocnici zostane celú noc na pozorovaniach. Rovnako aj druhý cyklista, ktorý s Valverdem trénoval a takisto skončil po zrážke na zemi. "Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom za podporu. Bol to hrôzostrašný zážitok, našťastie som v poriadku," napísal Valverde na instagrame.

Podľa španielskych médií vodič auta z miesta činu ušiel. "´Bala´ zostane 24 hodín na pozorovaní a ak bude všetko v poriadku, prepustia ho z nemocnice. Jeho tímový kolega je takisto v poriadku," uviedol tím Movistar na sociálnej sieti.

Valverde má na konte 132 víťazstiev, je majster sveta z roku 2018, o rok neskôr sa stal celkovým víťazom pretekov Vuelta a Espaňa. Prebiehajúcu Tour de France vynechal a pripravuje sa na augustovú Vueltu, informovala agentúra AFP.