< sekcia Šport

Došla jej para: Kontová ukončila vo veku 30 rokov kariéru

Na snímke vľavo britská tenistka Johanna Kontová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v New Yorku po víťazstve v osemfinále nad Ruskou Verou Zvonariovovou (vpravo) 6:4, 6:2 v utorok 25. augusta 2020. Foto: TASR/AP

Počas desaťročnej profesionálnej kariéry sa Kontová dokázala prebojovať do semifinále dvojhry na Australian Open, Roland Garros i vo Wimbledone, na US Open postúpila najďalej do štvrťfinále.

Londýn 1. decembra (TASR) - Britská tenistka Johanna Kontová ukončila aktívnu kariéru. Tridsaťročnú hráčku dlhodobo sužujú problémy s kolenom a v rebríčku WTA klesla až na 113. miesto. Jej maximom bola štvrtá priečka v roku 2017.

Kontová svoje rozhodnutie oznámila v stredu na sociálnej sieti. "Moja hráčska kariéra sa naplnila. Je koniec, som vďačná za všetko, čom som dokázala. Skôr totiž všetko nasvedčovalo tomu, že sa v tenise nepresadím," uviedla.

Počas desaťročnej profesionálnej kariéry sa Kontová dokázala prebojovať do semifinále dvojhry na Australian Open, Roland Garros i vo Wimbledone, na US Open postúpila najďalej do štvrťfinále. "O konci som dlho premýšľala. Už nemám psychickú silu ísť ďalej cez bolesť. A keď nemôžem tvrdo pracovať, tak nemôžem na kurte predviesť to najlepšie. Skrátka mi došla para," napísala tenistka, ktorá do roku 2012 reprezentovala Austráliu. Ešte v júni vyhrala turnaj v Nottinghame a stala sa tak prvou Britkou, ktorá získala titul na okruhu WTA na domácej pôde od roku 1981, keď sa to podarilo Sue Barkerovej.