Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Domáci hokejisti Švédska vyhrali v severskom derby nad Dánskom 6:4

Dánsko - Švédsko Foto: TASR/AP

V Štokholme výber Tre kronor ešte neprehral a na konte má už deväť bodov za tri víťazstvá.

Štokholm 7. mája (TASR) - Švédski hokejisti zvíťazili v pondelok na 76. MS nad Dánskom 6:4 v zápase B-skupiny.

V Štokholme výber Tre kronor ešte neprehral a na konte má tri výhry, keď zdolal v predchádzajúcich dueloch výbery Nórska aj Česka. Dominuje tak tabuľke a najbližšie ho čaká súboj v stredu 9. mája s Nemeckom.

Švédi boli lepší v prvej tretine od začiatku, štvorgólovú šnúru im prestrihol v 19. minúte Dán Nichlas Hardt v presilovke o dvoch hráčov. Ten istý hráč sa presadil aj na konci prostredného dejstva, to však už korigoval na 2:6.

Outsider znížil na začiatku tretej tretiny Larsom Ellerom a favorita vystrašil aj štvrtým gólom v 52. minúte, keď tvrdo vypálil Morten Green. Do konca duelu si ale domáci favorit už výsledok postrážil.

B-skupina - Štokholm:

Dánsko - Švédsko 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)
19. Hardt (Hansen, Larsen), 39. Hardt (F. Nielsen, Eller), 41. Eller (Hardt, F. Nielsen), 52. Green (Hansen, D. Nielsen) - 3. Stalberg (Krüger, Hjalmarsson), 7. Eriksson (Franzén), 12. Eriksson (Zetterberg, Franzén), 12. Stalberg (Krüger, Landeskok), 21. Alfredsson (Eriksson, Zetterberg), 30. Zetterberg (Brodin). Rozhodcovia: Kaval, Patafie (obaja USA) - Suominen (Fín.), VALACH (SR), vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Dánsko: Andersen - Larsen, J. B. Jensen, D. Nielsen, Lassen, Bodker, K. Jensen, Hersby, Storm - Hardt, F. Nielsen, Eller - Madsen, Jakobsen, Hansen - Green, Starkov, J. Jensen, Moller, Lykkeskov, Poulsen

Švédsko: Enroth - S. Kronwall, Brodin, N. Kronwall, Karlsson, Hjalmrason, Hedman - Eriksson, Zetterberg, Franzén - Alfredson, Järnkrok, Silfverberg - Stalberg, Krüger, Landeskok, - Larsson, Lundqvist, Persson