Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Domáci Švédi si poradili s hokejistami Česka presvedčivo 4:1

Čech Petr Průcha (vpravo) v pästnom súboji so Švédom Niklasom Kronwallom. Foto: TASR/AP

Tím Aloisa Hadamczika sa snažil udierať z protiútokov, ale švédska herná dominacia mala jasné kontúry.

Štokholm 5. mája (TASR) - Hokejisti Švédska zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na domácich MS nad Českom 4:1 a po ďalšom trojbodovom zisku vedú tabuľku štokholmskej B-skupiny.

Zverenci trénera Pära Martsa sa najbližšie predstavia v pondelok proti Dánom, Česi si v rovnaký deň zmerajú sily s Nórmi.

Švédi mali prevahu takmer počas celého zápasu. Svoj sebavedomý výkon dokumentovali jedným gólom v oboch prvých tretinách z "detroitských" hokejok, pričom pri druhom si mohol spytovať svedomie český brankár Štěpánek.

Tím Aloisa Hadamczika sa snažil udierať z protiútokov, ale švédska herná dominacia mala jasné kontúry. Zápas sa ale zauzlil v úvode tretej tretiny. Švédsky brankár Fasth poslal "nevinný" puk na české hokejky, Petržálek sa poďakoval a Čechov vrátil do zápasu presnou strelou medzi nohy gólmana.

Napokon však Lundvistov úspešný teč český odpor zlomil a konečnú drámu zažehnal definitívne gól Larssona do prázdnej bránky. Hostitelia si tak pripísali aj druhý plný bodový zisk.

B-skupina - Štokholm:

Švédsko - ČR 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

3. Franzen (Eriksson, Zetterberg), 21. Kronwall (Zetterberg, Eriksson), 51. Lundqvist (Persson, Larsson), 59. Persson - 44. Petružálek (Hemský). Rozhodcovia: Boman a Levonen (obaja Fín.) - Arm (Švaj.), Deďulia (Biel.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Švédsko: Fasth - S. Kronwall, Brodin, N. Kronwall, Karlsson, Hjalmarsson, Hedman - Eriksson, Zetterberg, Franzen - Järnkrok, Silfverberg, Landeskog - Alfredsson, Stalberg, Krüger - Larsson, Lundqvist, Persson

Česko: Štěpánek - Blaťák, Nakládal, Čáslava, Němec, Mojžíš, Krajíček - Tenkrát, Plekanec, Frolík - Michálek, Krejčí, Průcha - Vondrka, Nedvěd, Hemský - Kašpar, Novotný, Petružálek