Dortmund otočil zápas vo Frankfurte tromi gólmi v priebehu 18 minút

Na snímke futbalisti Borusie Dortmund oslavujú tretí gól do siete Frankfurtu 8. januára 2022. Foto: TASR/AP

Obrat odštartoval Thorgan Hazard, keď v obkľúčení obrancov prekonal v 72. minúte domáceho brankára Kevina Trappa.

Lipsko 8. januára (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund triumfovali v sobotnom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:2 a stiahli stratu na vedúci Bayern Mníchov na šesť bodov. Zverenci Marca Roseho pritom ešte v 71. minúte prehrávali o dva góly, ktoré v prvom polčase vsietil Rafael Borre.

Obrat odštartoval Thorgan Hazard, keď v obkľúčení obrancov prekonal v 72. minúte domáceho brankára Kevina Trappa. Studená sprcha pre domácich prišla o štvrťhodinu neskôr. V priebehu dvoch minút sa gólovo presadili Jude Bellingham (87. min) s Mahmoudom Dahoudom (89.) a Borussia otočila na konečných 3:2.

V ďalšom stretnutí zvíťazili hráči RB Lipsko nad Mainzom 05 jednoznačne 4:1. Slávili tak prvú ligovú výhru po takmer mesiaci. Dva góly domácich strelil portugalský útočník Andre Silva.

Bundesliga - 18. kolo:

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 2:3 (2:0)

Góly: 16. a 25. Borre - 72. Hazard, 88. Bellingham, 90. Dahoud

RB Lipsko - Mainz 05 4:1 (1:0)

Góly: 22. a 62. Silva (prvý z 11 m), 48. Szoboszlai, 59. Nkunku - 58. Lee Jae-Sung, ČK: 21. Hack (Mainz)

1899 Hoffenheim - FC Augsburg 3:1 (2:1)

Góly: 39. a 44. Bebou, 90.+3. Raum - 6. Gregoritsch

Greuther Fürth - VfB Stuttgart 0:0

SC Freiburg - Arminia Bielefeld 2:2 (1:0)

Góly: 7. Haberer, 47. Jeong Woo-Yeong - 61. Okugawa, 88. Lasme

Bayer Leverkusen - Union Berlín 2:2 (1:1)

Góly: 39. Schick, 85. Tah - 45.+1. a 51. Promel