Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Dortmund zdolal Bochum 3:0, Moukoko najmladší s desiatimi gólmi

Futbalista Bayernu Mníchov Eric Maxim Choupo-Moting (uprostred) sa teší so spoluhráčmi počas zápasu 13. kola nemeckej Bundesligy Hertha BSC - Bayern Mníchov v Berlíne v sobotu 5. novembra 2022. Foto: TASR/AP

Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Herthy Berlín 3:2 a pripísal si štvrtý ligový triumf v sérii.

Berlín 5. novembra (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Bundesligy nad Bochumom 3:0. O dva góly sa postaral Youssoufa Moukoko, ktorý sa tak stal najmladším hráčom v histórii súťaže s desiatimi presnými zásahmi.

Rodák z Kamerunu prekonal rekord v 13. minúte, keď sa presadil strelou od brvna. Mílnik dosiahol vo veku 17 rokov a 350 dní. Krátko pred prestávkou navyše pridal druhý gól. Moukoko debutoval v najvyššej nemeckej súťaži v sezóne 2020/21 deň po svojich 16. narodeninách ako najmladší v histórii a onedlho sa stal aj najmladším strelcom.

Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku Herthy Berlín 3:2 a pripísal si štvrtý ligový triumf v sérii. Do bránky hostí sa vrátil po štyroch týždňoch Manuel Neuer, ktorý pauzoval pre zranenie ramena. Slovenský obranca domácich Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov.