Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Dos Santos prekonal na 400 m prek. po 29 rokoch rekord šampionátu

Alison Dos Santos z Brazílie pózuje po zisku zlatej medaily vo finále mužov na 400 metrov prekážok na majstrovstvách sveta v atletike v utorok 19. júla 2022 v Eugene, Oregon. Foto: TASR/AP

Brazílčana na pódiu doplnila dvojica Američanov. Rai Benjamin získal striebro za 46,89 a Trevor Bassett zabehol 47,39 a skončil tretí.

Eugene 19. júla (TASR) - Brazílčan Alison Dos Santos sa na atletických MS v Eugene stal majstrom sveta v behu na 400 m prek., keď dosiahol tretí najlepší čas histórie 46,29 s. Vylepšil tak rekord šampionátu, ktorý ešte od MS v Stuttgarte 1993 držal Američan Kevin Young a mal hodnotu 47,18.

Dos Santos potvrdil tohtoročnú formu a pozíciu lídra svetových tabuliek. Získal druhý cenný kov na významnom podujatí, pred rokom na olympiáde v Tokiu vybojoval bronz.

Brazílčana na pódiu doplnila dvojica Američanov. Rai Benjamin získal striebro za 46,89 a Trevor Bassett zabehol 47,39 a skončil tretí. Svetový rekordér a obhajca titulu Karsten Warholm dobehol až siedmy, keď mu došli sily na záverečnej stovke. Nór sa v prebiehajúcej sezóne zranil pri prvom štarte pod otvoreným nebom na mítingu Diamantovej ligy v Rabate a dokopy sa dal až tesne pred štartom šampionátu.