Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Bačíková obsadila siedme miesto v scratchi na MS v dráhovej cyklistike

Na snímke Alžbeta Bačíková. Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Zo zlata sa tešila Talianka Martina Fidanzová.

Roubaix 20. októbra (TASR) - Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila siedme miesto na majstrovstvách sveta vo francúzskom Roubaix v disciplíne scratch. O jednu priečku si tak vylepšila umiestnenie z nedávneho kontinentálneho šampionátu v Grenchene.

Zo zlata sa tešila Talianka Martina Fidanzová pred Holanďankou Maike van der Duinovou a Jennifer Valentovou z USA. Bačíková sa v Roubaix, ktoré hostí šampionát namiesto turkménskeho Ašchabadu, predstaví ešte vo vylučovacích pretekoch a v omniu. Zo Slovákov štartujú na MS aj Tereza Medveďová a Martin Chren.

Nemky Emma Hinzeová, Pauline Graboschová a Lea Sophie Friedrichová trikrát vylepšili svetový rekord a získali zlato v tímovom šprinte žien. Obhajkyne titulu prekonali doterajšie svetové maximum Holanďaniek z ME (46,551 s) v kvalifikácii (46,511 s), v 1. kole (46,358) a nakoniec aj vo finále, v ktorom zdolali Rusky víťazným časom 46,064 s. Bronz získali reprezentantky z Veľkej Británie. Medzi mužmi si vybojovali štvrtý titul majstrov sveta v sérii olympijskí víťazi z Holandska.