Dráhová cyklistika-MS: V šprinte triumfovala domáca Hinzeová

Na snímke nemecká cyklistka Emma Hinzeová (uprostred) pózuje so zlatou medailou v šprinte žien na MS v dráhovej cyklistike v nemeckom Berlíne 28. februára 2020. Druhá skončila Ruska Anastasia Vojnovová (vľavo) a tretia Lee Wai Sze z Hongkongu. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Omnium vyhrala Jumi Kadžiharová z Japonska, ktorá viedla v súťaži od úvodného scratchu.

Berlín 29. februára (TASR) - Víťazom individuálnych stíhacích pretekov na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Berlíne sa stal Talian Filippo Ganna. Vo finále mu proti Američanovi Ashtonovi Lambiemu stačil pohodlne aj čas 4:03,875. V popoludňajšej kvalifikácii Ganna vylepšil svoj vlastný svetový rekord na 4:01,934 minúty.

Majstrom sveta na pevnom kilometri sa stal Holanďan Sam Ligtlee, keď zajazdil čas 59,495 sekundy. Na druhé miesto odsunul obhajcu titulu Quentina Lafargueho z Francúzska. Devätnásťročný Novozélanďan Corbin Strong triumfoval v neolympijských bodovacích pretekoch.

Domácich divákov potešila triumfom v šprinte žien Emma Hinzeová. Vo finále zdolala Rusku Anastasiu Vojnovovú v oboch jazdách. V prvej o 187 tisícin sekundy a v druhej o 138 tisícin sekundy. Omnium vyhrala Jumi Kadžiharová z Japonska, ktorá viedla v súťaži od úvodného scratchu.