Dubovcová s Nestarcovou v Sao Paule víťazne a s postupom

Natália Dubovcová (vľavo) a Dominika Nestarcová. Foto: TASR/Dušan Hein

Sao Paulo 10. októbra (TASR) - Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominka Nestarcová majú už istý postup zo základnej J-skupiny na predposlednom Grand Slame FIVB 2013 v brazílskom Sao Paule.

Základ postupu položili najskôr výhrou nad austrálskou dvojicou Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová 2:0, hoci v prvom sete prehrávali 16:20. V druhom zápase si poradili aj s francúzskym párom Melinda Adelinová, Laura Longuetová, s ktorými zvíťazili za 28 minút taktiež 2:0.

Na záver skupinovej fázy ich vo štvrtok o 18.50 h SELČ čakajú najväčšie favoritky turnaja a svetové jednotky - domáce Talita Antunesová a Taiana Limová. V tomto súboji pôjde o priamy postup do 2. kola, kam sa prebojujú víťazné tímy zo skupín, dvojice na 2. a 3. mieste budú hrať v 1. kole.

výsledky:

J-skupina:

Natália DUBOVCOVÁ, Dominika NESTARCOVÁ (16-SR) - Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (17-Austr.) 2:0 (20, 18), 40 minút
Talita Antunesová, Taiana Limová (1-Braz.) - Melinda Adelinová, Laura Longuetová (32-Fr.) 2:0 (14, 12), 32 minút,
DUBOVCOVÁ, NESTARCOVÁ - Adelinová, Longuetová 2:0 (8, 16), 28 minút

Antunesová, Limová - Bawdenová, Clancyová 2:0 (17, 16), 36 minút