Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Šport

Dubovskú povedie Magoni: Som šťastná a pripravená na túto skúsenosť

Na snímke slovenská lyžiarka Martina Dubovská, ktorá reprezentuje Českú republiku v 1. kole nočného slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Semmeringu vo štvrtok 29. decembra 2022. Foto: TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka, ktorá reprezentuje Česko, oznámila túto novinku na Instagrame.

Praha 31. mája (TASR) - Bývalý tréner Petry Vlhovej Livio Magoni sa stal novým členom tímu Martiny Dubovskej. Slovenská lyžiarka, ktorá reprezentuje Česko, oznámila túto novinku na Instagrame.

"Odštartovali sme letnú prípravu na novú sezónu aj s tréningom na snehu. S tým súvisí aj niekoľko zmien, s ktorými sa chcem podeliť. Livio Magoni bude súčasťou môjho tímu pre nadchádzajúcu sezónu. Som šťastná a pripravená na túto novú skúsenosť," uviedla 31-ročná Dubovská na sociálnej sieti, kde pridala aj fotografiu z rakúskeho ľadovca Hintertux.

Magoni naposledy viedol rakúsku slalomárku Katharinu Liensbergerovú. Päťdesiatdeväťročný taliansky tréner s ňou nečakane ukončil spoluprácu v januári 2023 pred začiatkom MS.

Počas Magoniho spolupráce s Vlhovou sa Slovenka stala celkovou víťazkou Svetového pohára 2020/2021. Vlhovú trénoval päť rokov, následne viedol Slovinku Metu Hrovatovú. Jej krajanku Tinu Mazeovú priviedol k veľkému krištáľovému glóbusu v sezóne 2012/2013.