Dúbravkov Newcastle prehral s Liverpoolom

Hráč Liverpoolu Naby Keita(tretí sprava) oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League Newcastle United - FC Liverpool v Newcastle 30. apríla 2022. Foto: TASR/AP

Liverpool rozhodol o svojom triumfe v 19. minúte, keď guinejský stredopoliar Naby Keita v šestnástke obišiel slovenského brankára Martina Dúbravka a prestrelil obrancov stojacich na čiare.

Londýn 30. apríla (TASR) - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 35. kole anglickej Premier League na pôde Leedsu United 4:0 a vrátili sa na čelo neúplnej tabuľky o bod pred FC Liverpool. O góly úradujúceho majstra sa postarali Rodri, Nathan Ake, Gabriel Jesus a Fernandinho.

Liverpool uspel na štadióne Newcastlu United 1:0. O svojom triumfe rozhodol 19. minúte, keď guinejský stredopoliar Naby Keita v šestnástke obišiel slovenského brankára Martina Dúbravka a prestrelil obrancov stojacich na čiare. Na konci prvého polčasu sa po hlavičke Diega Jotu pod brvno vyznamenal Dúbravka. Aj v druhom dejstve boli hostia aktívnejší, senegalský útočník Sadio Mane však spálil tutovku a pri dvoch delovkách Jotu domácich opäť podržal Dúbravka.

FC Watford v zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehral doma s FC Burnley 1:2. Hostia v závere otočili skóre vďaka presným zásahom Jacka Corka a Josha Brownhilla. Watford je na zostupovej 19. priečke. Na sedemnásty Leeds United stráca už desať bodov. Posledný Norwich prehral na pôde Aston Villy 0:2 a vypadol.