Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Dudov Kolín vyhral na ihrisku Bayeru Leverkusen

Na archívnej snímke Ondrej Duda. Foto: TASR/AP

V základnej zostave hostí, ktorí sa výhrou posunuli na siedme miesto tabuľky, sa predstavil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Berlín 13. marca (TASR) - Futbalisti bundesligového 1. FC Kolín zvíťazili v nedeľu v 26. kole na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:0. V základnej zostave hostí, ktorí sa výhrou posunuli na siedme miesto tabuľky, sa predstavil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda.

Borussia Dortmund zdolala doma Arminiu Bielefeld 1:0 a z druhého miesta tabuľky stráca na vedúceho obhajcu Bayern Mníchov 7 bodov. Má ešte zápas k dobru. Jej víťazstvo zariadil v 21. minúte presnou strelou Marius Wolf.

RB Lipsko deklasovalo Greuther Fürth na jeho ihrisku vysoko 6:1. Domáci pritom do 17. minúty viedli 1:0, no do šatní už mierili s trojgólovým mankom a so 14 bodmi zostávajú na chvoste tabuľky. Na predposlednú Herthu Berlín strácajú deväť bodov.

Bundesliga - 26. kolo:

Greuther Fürth - RB Lipsko 1:6 (1:4)
Góly: 4. Leweling - 17. Silva, 32. Forsberg, 35. Laimer, 45. Henrichs, 59. Simakan, 69. Nkunku

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 2:1 (0:1)
Gól: 46. Mašovič (vlastný), 52. Kamada - 19. Polter

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 1:0 (1:0)
Gól: 21. Wolf

Bayer Leverkusen - 1. FC Kolín 0:1 (0:0)
Gól: 67. Schindler