< sekcia Šport

Dunajská Streda si pred odvetou s Partizanom verí, cieľom je postup

Na archívnej snímke hlavný tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda Antal Németh. Foto: TASR - Milan Kapusta

Verím, že s pomocou fanúšikov prekvapíme súpera a postúpime, povedal na predzápasovej tlačovej konferencii tréner DAC Antal Németh, ktorý nevylúčil ani zmeny v základnej zostave.

Dunajská Streda 28. júla (TASR) - Futbalistov Dunajskej Stredy čaká v odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy neľahká úloha. V prvom zápase prehrali na ihrisku Partizanu Belehrad 0:1, na domácej pôde však chcú zabojovať o postup. Duel je na programe vo štvrtok od 20.45 h.

"V prvom zápase sme prehrali proti silnému súperovi. Napriek tomu ideme do zápasu s cieľom otočiť skóre a postúpiť. Vieme, že Partizan je silný súper, ale videli sme, že má aj slabiny. Verím, že s pomocou fanúšikov prekvapíme súpera a postúpime," povedal na predzápasovej tlačovej konferencii tréner DAC Antal Németh, ktorý nevylúčil ani zmeny v základnej zostave: "Vždy si premyslím, ktorí sú tí hráči, ktorí môžu pomôcť, alebo majú najlepšiu formu. Z toho pohľadu aj teraz možno očakávať niektoré zmeny."

DAC v prvom zápase prehral len o gól, avšak Partizan mohol zvíťaziť aj vyšším rozdielom. "Bolo viac situácií, keď sme boli pod veľkým tlakom. S hráčmi sme to analyzovali, pripustili sme chyby, ktoré sa nemali stať. Ak sa tomu dokážeme vyhnúť, budeme to mať jednoduchšie," uviedol Németh.

V kabíne vládne pred odvetou optimizmus, hráči si uvedomujú silu súpera, ale zároveň si veria. "Tréner povedal všetko v súvislostí so zápasom. Hráme proti silnému súperovi, ale v prvom zápase hlavne v druhom polčase sme dokázali byť lepší. V mužstve cítime pozitívnu atmosféru, chceme prekvapiť," vyhlásil stredopoliar András Schäfer. Podľa jeho slov bude mať DAC výhodu v podobe fanúšikov, ktorí smú naplniť kapacitu štadióna na 50 percent, čo znamená 6000 divákov: "Nie je to tajomstvo, že fanúšikovia sú naším dvanástym hráčom, veľmi nás podporujú. Už dávno ich toľko v MOL Aréne nebolo. Veríme, že ich príde šesťtisíc a spolu zvládneme túto prekážku."