Dunajská Streda v dohrávke 11. kola porazila Ružomberok tesne 1:0

Na snímke hráči Dunajskej Stredy sa tešia z gólu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

DAC prezimuje na druhom mieste tabuľky s trojbodovou stratou na Slovan Bratislava.

Dunajská Streda 24. novembra (TASR) - Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v dohrávke 11. kola Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 1:0. O triumfe domácich rozhodol v 23. minúte strelou k žrdi Sebastian Nebyla. Hostia dohrávali s desiatimi, v 62. minúte musel ísť po faule na Panamčana Rodolfa Blackmana predčasne do kabín Alexander Mojžiš. DAC prezimuje na druhom mieste tabuľky s trojbodovou stratou na Slovan Bratislava.

hlasy po zápase: /zdroj: dac1904.sk/

Adrian Guľa, tréner DAC: „Myslím si, že sme odohrali dobrý a dramatický zápas. Prvá časť bola skôr taktická, nehrali sme rýchlo a uspokojili sme sa s gólom na 1:0 po veľmi peknej akcii. Potom sme sa snažili presadiť len z nábehov a šli sme do komfortu. V druhom polčase sme boli do vylúčenia jasne lepší. Potom už súper všetko vsadil na jednu kartu, my sme to už len chceli uhrať, čo Ružomberok mohol využiť. Mal veľké šance a my na sme druhej strane mali zápas uzavrieť z kontier. Som však rád, že mužstvo nakoniec neinkasovalo a ukázalo tímového ducha. Vieme, čo potrebujeme zlepšiť a na čom máme pracovať. Tretíkrát v rade sme si však udržali čisté konto a piatykrát sme vyhrali. Nebolo ľahké dohrať duel, už sme sa na konci sezóny videli v šatni, no napriek tomu si cením, že sme bojovali. Zároveň by som chcel oceniť, že Krstović prišiel po reprezentácii s teplotou, no napriek tomu bojovne odohral zápas a rovnako Kalmár preniesol eufóriu z reprezentácie do tímu. Je veľmi dôležité, že sa o body postarali aj individuálne výkony a zároveň, že s fanúšikmi sme v kontakte.“

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Musím povedať, že dnešný zápas nám spravil veľkú radosť. Z našej strany sme odohrali veľmi dobré stretnutie. Každý, kto tu bol, sa musel baviť, bolo to také divadlo. Do poslednej minúty sme bojovali o bod. V prvom polčase sme neboli dostatočne efektívni, mali sme príležitosti po krásnych akciách a kolmiciach. V zakončení sa však trápime a tak tomu bolo aj dnes. Musím povedať, že za rok a pol, čo som s mužstvom, chalani dnes podali najlepší výkon. Priebeh síce bol taký, že sme hrali o jedného menej, no ukázali sme silu mužstva, tímového ducha a proti Dunajskej Strede sme do poslednej minúty bojovali o body. Myslím si, že toto je pre mužstvo povzbudením a možno väčším ako víťazstvo. Som hrdý na svojich chlapcov.“

dohrávka 11. kolo fortuna ligy:

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 23. Nebyla. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Kmec – Smolák, ŽK: Nebyla, Kružliak - Zsigmund, ČK: 62. Mojžiš (Ružomberok), 4404 divákov

DAC: Petráš – Brunetti, Pinto, Kružliak, Blackman (73. Szánthó) – Dimun, Kalmár (73. Veselovský), Andzouana – Nebyla (85. Ramadán), Krstović (90+4. Muhamedbegovic), Gavrić (85. Fazlagić).

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák (89. Tučný) – Morong (73. Luterán), Chrien, Lichý (65. Malý), Zsigmund – Bobček (46. Kelemen), Gerec (73. Mrva).