Quantcast
< sekcia Šport

Duplantis po svojom rekorde: Cítil som, že mám formu

Švéd Armand Duplantis. Foto: TASR/AP

Fenomenálny švédsky atlét cíti, že jeho výkonnosť smerom k vrcholu sezóny kulminuje.

Štokholm 1. júla (TASR) - Švéd Armand Duplantis sa opäť zapísal do atletickej histórie. Na štvrtkovom mítingu Diamantovej ligy v Štokholme predviedol najlepší vonkajší výkon všetkých čias. Vlastné maximum posunul o centimeter na 616 a ako uviedol, jeho forma kulminuje.

Duplantis potvrdil famóznu formu dva týždne pred MS v Eugene, kde bude útočiť na poslednú trofej, ktorá mu chýba v zbierke. Dvadsaťdvaročný americký rodák vyhral svoju disciplínu, keď skočil 603 centimetrov. Potom si olympijský šampión nechal na stojanoch nastaviť výšku, ktorá znamenala prekonanie jeho najlepšieho vonkajšieho výkonu z roku 2020. Vtedy v Ríme prekonal po viac ako štvrťstoročí maximum legendárneho Sergeja Bubku. Latku prekonal na druhý pokus. "Cítil som, že som vo forme, a že mám skvelú podporu tu v Štokholme, kde teraz bývam. Mal som obrovskú výhodu, že som pretekal na domácom povrchu. Po mojom skoku si len pamätám, že som sa snažil naozaj naplno koncentrovať na to, aby som sa latky nedotkol. A keď som už bol za ňou, začal som pobehovať ako blázon," uviedol Duplantis po pretekoch.

Fenomenálny švédsky atlét cíti, že jeho výkonnosť smerom k vrcholu sezóny kulminuje. "Mám pocit, že som rozhodne vo forme, aby som získal titul a možno dokázal v Eugene niečo výnimočné," dodal.