< sekcia Šport

Durant sa vracia do zostavy Nets, Harden vynechá minimálne 10 dní

Na snímke vpravo hráč Nets Kevin Durant, vľavo hráč Warriors Kelly Oubre Jr. v úvodnom zápase nového ročníka basketbalovej NBA Brooklyn Nets - Golden State Warriors (125:99) v noci na 23. decembra 2020. Durant zaznamenal v zápase 22 bodov. Foto: TASR/AP

Harden pri pondelkovom víťazstve nad New Yorkom Knicks odohral iba štyri minúty, pre bolesti potom musel z hry odstúpiť.

New York 7. apríla (TASR) - Elitný americký basketbalista Kevin Durant by sa mal tento týždeň vrátiť po zranení do zostavy tímu Brooklyn Nets. Podľa agentúry AFP by 32-ročný krídelník mohol nastúpiť už v noci na štvrtok v súboji proti New Orleans Pelicans, čo by bol jeho prvý zápas v zámorskej NBA od 13. februára.

Zlou správou pre Nets je, že im bude minimálne desať dní chýbať James Harden. Hviezdny rozohrávač si natiahol zadný stehenný sval na pravej nohe a vynechá niekoľko najbližších stretnutí. "James Harden podstúpil v utorok vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré potvrdilo natiahnutý zadný stehenný sval. Bude potrebovať oddych, o desať dní opäť posúdime jeho zdravotný stav," uviedli Nets vo svojom stanovisku. Harden pri pondelkovom víťazstve nad New Yorkom Knicks odohral iba štyri minúty, pre bolesti potom musel z hry odstúpiť.