Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Šport

Dvanástym účastníkom SHL je Trebišov, k ženám pribudol Slovan

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja udelil voľnú licenciu na štart v TIPOS Slovenskej hokejovej lige HK 2016 Trebišov.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja udelil voľnú licenciu na štart v TIPOS Slovenskej hokejovej lige HK 2016 Trebišov. Exekutíva slovenského hokeja zároveň schválila prevod súťažnej licencie v ženskej najvyššej súťaži z HC ŠKP Bratislava na HC Slovan Bratislava, ktorý tak oficiálne vstúpil do Slovenskej ženskej hokejovej ligy.

Trebišov získal voľnú licenciu, ktorá zostala nevyužitá klubom HC 21 Prešov. "Voľná licencia na štart v SHL bola ponúknutá klubom 2. ligy seniorov chronologicky podľa umiestnenia v minulej sezóne. Keďže HK Detva a MHK Dolný Kubín ponuku odmietli a HK Delikateso Bratislava zanikol, licenciu využil Trebišov, ktorý zároveň splnil všetky podmienky vyplývajúce z licenčnej smernice a súťažného poriadku," uviedol pre portál hockeyslovakia.sk generálny sekretár SZĽH a člen výkonného výboru Miroslav Lažo.

VV SZĽH na utorkovom zasadnutí zároveň schválil prevod súťažnej licencie v Slovenskej ženskej hokejovej lige. Novým klubom hrajúcim najvyššiu ženskú hokejovú súťaž bude HC Slovan Bratislava, ktorý získal licenciu od HC ŠKP Bratislava. "ŠKP však zostáva fungovať ako centralizovaná príprava slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie a bude hrať nadnárodnú EWHL," dodal Lažo.

TIPOS Slovenská hokejová liga 2023/2024:

1. Modré Krídla Slovan

2. HK Spartak Dubnica

3. Aquacity Pikes (HK Levice)

4. Prešov Hockey (licencia od HK Martin)

5. HK ´95 Považská Bystrica

6. HKM Rimavská Sobota

7. HK ESMERO Skalica

8. HC TOPOĽČANY

9. HK Gladiators Trnava

10. HK Indian Žiar nad Hronom

11. VLCI Žilina

12. HK 2016 TrebišovSlovenská ženská hokejová liga 2023/2024:

1. ICE DREAM Čaňa

2. MHK Martin

3. ŽHK Michalovce

4. ŽHK POPRAD

5. ŽHK 2000 ŠARIŠANKA Prešov

6. HC Spišská Nová Ves

7. ŽHKm Zvolen

8. VLCI Žilina - mládež

9. HC Slovan Bratislava (licencia od HC ŠKP Bratislava)