Randl a Žilka do 3. kola v kategórii do 90 kg

Na archívnej snímke slovenský reprezentant v džude v kategórii do 90 kg Milan Randl (v bielom). Foto: TASR/Martin Baumann

V kategórii nad 100 kg Márius Fízeľ prehral v prvom kole s Bielorusom Aliaksandrom Vachaviakom na ippon.

Lisabon 18. apríla (TASR) - Slovenskí džudisti Milan Randl a Peter Žilka skončili v nedeľu na majstrovstvách Európy v Lisabone v 3. kole kategórie do 90 kg. Randl podľahol bronzovému Rusovi Michailovi Igolnikovovi na ippon, Žilka prehral rovnakým spôsobom s Turkom Mihaelom Zgankom a ani jeden nepostúpil do repasáže. Na šampionáte si pripísali jedno víťazstvo, Randl v 2. kole zdolal Islanďana Gilla Bolndala a Žilka Estónca Mattiasa Kuusika.

Titul si vybojoval Gruzínec Laša Bekauri, ktorý vo finále pokoril krajana Beku Gviniašviliho. V kategórii nad 100 kg Márius Fízeľ prehral už v prvom kole s Bielorusom Aliaksandrom Vachaviakom na ippon. Zlato získal Rus Inal Tasojev po finálovom víťazstve nad Holanďanom Henkom Grolom.

ME v Lisabone

Muži
do 60 kg:
1. Francisco Garrigos (Šp.),
2. Luka Mkheidze (Fr.),
3. Jago Abuladze (Rus.), Karamat Husejnov (Azer.)

do 90 kg:
1. Laša Bekauri,
2. Beka Gviniašvili (obaja Gruz.),
3. Michail Igolnikov (Rus.), Krisztián Tóth (Maď.),

3. kolo: Igolnikov - Milan RANDL (SR) na ippon, Mihael Zgank (Tur.) - Peter ŽILKA (SR) na ippon

do 100 kg:
1. Toma Nikiforov (Belg.),
2. Varlam Liparteliani (Gruz.),
3. Alexandre Iddir (Fr.), Zelim Kocojev (Azer.)

nad 100 kg:
1. Inal Tasojev (Rus.),
2. Henk Grol (Hol.),
3. Guram Tušišvili (Gruz.), Lukáš Krpálek (ČR), ... 1. kolo: Aliaksandr Vachaviak (Biel.) - Márius FÍZEĽ (SR) na ippon