< sekcia Šport

Brankár Edmontonu Smith sa objavil na listine zranených hráčov

Na archívnej snímke brankár Edmontonu Mike Smith. Foto: TASR/AP

Smith odchytal v tomto ročníku za Edmonton tri stretnutia, mal v nich priemer 3,08 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zásahov 92 percent.

Edmonton 21. októbra (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers prišli na dlhší čas o svoju brankársku jednotku. Mikea Smitha trápia problémy v dolnej časti tela a kanadský klub ho v stredu zaradil na listinu zranených hráčov NHL. Na jeho miesto povolal z farmy Stuarta Skinnera, informovala agentúra AP.

Tridsaťdeväťročný Smith sa zranil v utorkovom zápase s Anaheimom (6:5), v ktorom musel odstúpiť z hry už v druhej tretine. Medzi žŕdkami ho nahradil Fín Mikko Koskinen. Smith v stredu absolvoval lekárske vyšetrenia, ktoré potvrdili, že liečba bude trvať dlhšie obdobie.

Smith odchytal v tomto ročníku za Edmonton tri stretnutia, mal v nich priemer 3,08 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zásahov 92 percent. Počas jeho absencie sa postu brankárskej jednotky Oilers dočasne ujme Koskinen, ktorému bude kryť chrbát Skinner. Ten v tejto sezóne dosiahol vo farmárskom tíme Bakersfield Condors 94,6-úspešnosť zásahov v dvoch dueloch AHL.