Triatlonistkám sa v Baku nedarilo. Gajdošová obsadila 33. priečku

Na archívnej snímke slovenské reprezentantky v triatlone Ivana Kuriačková (vľavo) a Romana Gajdošová (uprostred) a trénerka Mária Kuriačková počas tlačovej konferencie pred odchodom na 1. Európske hry BAKU 2015 a ME v Ženeve 8. júna 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Kuriačková skončila o dve miesta nižšie. Zlato si suverénnym spôsobom vybojovala švajčiarska reprezentantka Nicola Spirigová.

Baku 13. júna (TASR) - Zlatú medailu v triatlone na 1. európskych hrách v Baku si v ženskej súťaži suverénnym spôsobom vybojovala švajčiarska reprezentantka Nicola Spirigová.

Aj v druhej finálovej disciplíne EH 2015 sa tak zrodil triumf zástupcu krajiny helvétskeho kríža, v cross country horských cyklistiek iba pár hodín predtým zvíťazila Spirigovej krajanka Jolanda Neffová. Spirigová nechala za sebou o 1:16 min druhú Holanďanku Rachel Klamerovú, tretia s mankom 1:18 min na víťazku finišovala Švédka Lisa Nordenová.

Z dvojice slovenských reprezentantiek sa viac darilo Romane Gajdošovej, ktorá obsadila 33. priečku. Ivana Kuriačková bola o dve miesta nižšie. Obe Slovenky skončili v slabšej polovici 48-členného štartového poľa, do cieľa nedobehlo osem pretekárok.

Triatlon - ženy:

1. Nicola Spirigová (Švajč.) 2:00:28 h, 2. Rachel Klamerová (Hol.) 2:01:44, 3. Lisa Nordenová (Švéd.) 2:01:46 ..., 33. Romana GAJDOŠOVÁ 2:14:44, 35. Ivana KURIAČKOVÁ (obe SR) 2:16:18