< sekcia Šport

EL: Na zápase Slovan - Wolverhampton budú deti z celého Slovenska

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian

Klub preto základné školy, resp. futbalové klub žiada, aby už neposielali ďalšie rezervácie, tie totiž z kapacitných dôvodov už nebudú vybavované.

Bratislava 17. októbra (TASR) - Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava pozastavil možnosť rezervácii vstupeniek pre deti do 14 rokov na duel skupinovej fázy Európskej ligy s Wolverhamptonom Wanderers (24. októbra o 18.55 h). Týždeň pred zápasom je totiž vystavených cez 17.000 bezplatných vstupeniek a nevybavených je ešte 130 objednávok zo základných škôl a futbalových klubov. Tehelné pole bude zaplnené deťmi nielen z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska.

Klub preto základné školy, resp. futbalové klub žiada, aby už neposielali ďalšie rezervácie, tie totiž z kapacitných dôvodov už nebudú vybavované. „Sme nesmierne radi, aký záujem prejavili základné školy a futbalové kluby o bezplatné vstupenky pre deti na zápas s Wolverhamptonom. Dnes môžeme skonštatovať, že pre deti bolo vystavených cez 17.000 bezplatných vstupeniek a ešte evidujeme 130 nevybavených žiadostí. Je teda jasné, že deti o týždeň úplne zaplnia Tehelné pole. Veríme, že vytvoria nášmu mužstvu skvelú atmosféru a získajú krásny zážitok, ktorý v nich môže prebudiť vzťah k futbalu a nášmu klubu. Tešíme sa na vás vo štvrtok,“ uviedol prostredníctvom tlačovej správy marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

ŠK Slovan v súvislosti so zápasom s Wolverhamptonom prispôsobuje prípravy skutočnosti, že v hľadisku budú deti. Na celom štadióne budú v prevádzke bufety, ktorých sortiment bude prispôsobený detským fanúšikom. Rovnako bude otvorený aj fanshop s rôznymi klubovými suvenírmi či šálmi.

Futbalisti Slovana odohrajú aj druhý domáci zápas v K-skupine EL bez divákov. Odvolacia komisia UEFA totiž zamietla odvolanie klubu voči trestu udelenému za správanie fanúšikov v domácom súboji play off s PAOK-om Solún (1:0).