< sekcia Šport

EL: Slovanu chýba jedine Strelec, Kozák by uvítal aj fanúšikov hostí

Na snímke zľava brankár Slovana Dominik Greif a tréner Slovana Ján Kozák mladší počas tlačovej konferencie pred zápasom 3. kola K-skupiny Európskej ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers v Bratislave 23. októbra 2019. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Mladý útočník si minulý týždeň zlomil nohu v stretnutí slovenskej reprezentácie do 21 rokov a na jeseň nepomôže belasým na domácej ani medzinárodnej scéne.

Bratislava 23. októbra (TASR) - Tréner Ján Kozák ml. má na štvrtkový súboj K-skupiny futbalovej Európskej ligy 2019/20 proti Wolverhamptonu Wanderers k dispozícii kompletný káder s výnimkou Dávida Strelca. Mladý útočník si minulý týždeň zlomil nohu v stretnutí slovenskej reprezentácie do 21 rokov a na jeseň nepomôže "belasým" na domácej ani medzinárodnej scéne.

Strelec už podstúpil operáciu. "Boli tam menšie komplikácie ohľadom teploty, operácia však dopadla dobre a verím, že sa k nám pripojí v januári na prípravu. Okrem Dávida sú v poriadku všetci hráči na súpiske," referoval Kozák ml. na stredajšej predzápasovej tlačovej konferencii. Jeho zverenci privítajú súpera z anglickej Premier League o 18.55 h na Tehelnom poli zaplnenom deťmi do 14 rokov. Kouč Slovana by nebol proti, keby Európska futbalová únia (UEFA) umožnila vstup aj hosťujúcim fanúšikom: "Keď už pustili deti, myslím si, že mohli aj ich, ale to je len moja myšlienka."Úradujúci fortunaligový šampión nastúpi na 3. kolo skupinovej fázy ako líder tabuľky, na konte má štyri body rovnako ako Sporting Braga. Wolverhampton si pripísal o bod menej, Besiktas Istanbul dvakrát prehral. "Všetci súperi v skupine majú obrovskú kvalitu. Vieme však, že anglická liga je najťažšia súťaž v Európe. Každý týždeň hrajú náročné zápasy, takže z tohto pohľadu to bude najsilnejší súper v skupine. Vyhrali nad Manchestrom City, výsledky neklamú, aj v predchádzajúcej sezóne dosiahli s vrchnou anglickou šestkou výborné rezultáty," povedal Kozák ml., ktorý si počas hráčskej kariéry obliekal dres West Bromwichu Albion: "Za derby sa považovali stretnutia s Birminghamom City, Aston Villou, ale aj Wolves, hoci vtedy hrali v druhej lige. Odvtedy prišli noví majitelia, obrovské peniaze z televíznych práv. Takže z mojich poznatkov sa už nedá nič použiť. Peniazmi sa zmenil aj anglický futbal, je tam veľa zahraničných hráčov, ktorí doniesli obrovskú kvalitu. Už by som nepočítal s čistým anglickým štýlom, v defenzíve síce majú troch urastených stopérov, no do ofenzívy hrajú kombinačne."Slovan po domácom triumfe nad tureckým Besiktasom (4:2) vydoloval na pôde portugalskej Bragy bod za remízu 2:2. V anglickom tíme pôsobí sedem portugalských hráčov, traja Španieli či Mexičan, vedie ich portugalský kouč Nuno Espirito Santo. "Tréneri nám už o nich hovorili, našou domácou úlohou bolo napozerať si ich. Anglickú ligu sledujem vždy, keď je príležitosť. Dá sa povedať, že je to najlepšia súťaž na svete. Môžeme sa tam priučiť, ako riešia situácie najlepší hráči. Kto nepozerá anglickú ligu?" položil rečnícku otázku brankár Dominik Greif.

Po najbližšom vystúpení čaká na "belasých" vo 4. kole odveta v Anglicku, ktorá sa uskutoční 7. novembra. "Každý zápas v Európe zvyšuje sebavedomie. Chlapci sú namotivovaní, aby ukázali aj v ďalších štyroch stretnutiach, že doteraz to nebola náhoda. Mužstvo pripravíme, aby podalo čo najlepšie výkony," dodal Kozák ml. a jeho slová potvrdil aj Greif: "Treba povedať, že sme stále nohami na zemi. Vieme, ako sme sa dostali do tohto bodu, že sme momentálne prví v skupine. Pokiaľ budeme naďalej pracovať ako dosiaľ, verím, že sa nám ešte nejaké veci podaria."