< sekcia Šport

EURO 2020: Napriek prehre so SR tréner Maďarov chválil prístup hráčov

Na snímke zľava Ondrej Duda (Slovensko), Willi Orbán (Maďarsko) a Albert Rusnák (Slovensko) v úvodnom stretnutí prvého kola E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 Slovensko - Maďarsko 21. marca 2019 v Trnave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Kapitán maďarského mužstva Ádám Szalai bol k hre svojich spoluhráčov kritickejší, podľa jeho slov bola najmä obrana Maďarov sklamaním, o čom svedčí najmä prvý gól.

Budapešť 22. marca (TASR) - Napriek prehre futbalistov Maďarska v kvalifikácii EURO 2020 vo štvrtok v Trnave 0:2 so Slovenskom v E-skupine, tréner reprezentácie Marco Rossi označil hru svojich zverencov za príkladnú.

"Spravili sme príliš mnoho chýb, niektorí hráči hrali slabšie než na čo majú, ale v podstate všetci hrali s príkladnou mentalitou," povedal podľa spravodajského serveru Infostart taliansky kouč, ktorý dodal, že je z výsledku sklamaný, pričom ale súčasne ocenil kvalitu súpera.

Kapitán maďarského mužstva Ádám Szalai bol k hre svojich spoluhráčov kritickejší, podľa jeho slov bola najmä obrana Maďarov sklamaním, o čom svedčí najmä prvý gól. "Rozdiel v taktickej pripravenosti mužstiev bol zrejmý. Vyplýva to v prvom rade z toho, že Slováci hrajú v kvalitnejších ligách než Maďari," zdôraznil.

Maďarsko sa od EURO 2020, ktoré sa bude konať aj v Budapešti, hneď v prvom zápase vzdialilo o krok, konštatoval v titulku spravodajský server 444.hu. Rossi nechcel riskovať, a na lavičke nechal sedieť talentovaného 18-ročného Dominika Szoboszlaiho, ktorý úspešne hrá medzi dospelými v Salzburgu. Namiesto neho nastúpil slabšie hrajúci László Kleinheisler. Na lavičke zostal aj Balázs Dzsudzsák, ktorému chýba herná prax.

Podľa servera si stačilo pozrieť, v akých kluboch hrajú futbalisti jednotlivých reprezentácií, a šance Maďarska, ktoré dokázalo vyhrať na pôde súpera naposledy pred troma rokmi, boli jasné.

Server Index.hu o zápase informoval pod titulkom "Prekvapenie sa nekonalo, Slováci sú lepší".

/spravodajca TASR Ladislav Vallach/