Everton dostal pokutu 300.000 libier za vtrhnutie fanúšikov na ihrisko

Richarlison z Evertonu oslavuje po tom, čo strelil svoj prvý gól počas futbalového zápasu Premier League medzi Evertonom a Chelsea v Goodison Parku v Liverpoole, Anglicko, v nedeľu 1. mája 2022. Foto: TASR/AP

Priaznivci vtrhli na trávnik po víťaznom góle Dominica Calverta-Lewina v 84. minúte aj po záverečnom hvizde.

Londýn 30. septembra (TASR) - Anglická futbalová asociácia (FA) potrestala FC Everton pokutou 300.000 libier. Klub pyká za vtrhnutie fanúšikov na hraciu plochu v májovom stretnutí predchádzajúcej sezóny Premier League s Crystal Palace, v ktorom si domáci víťazstvom 3:2 zaistili záchranu v najvyššej súťaži.

Priaznivci vtrhli na trávnik po víťaznom góle Dominica Calverta-Lewina v 84. minúte aj po záverečnom hvizde. Do sporu s jedným fanúšikom sa dostal aj hosťujúci tréner Patrick Vieira. Informovala o tom agentúra DPA.