Everton prehral s Newcastlom, Dúbravka do zápasu nezasiahol

Futbalista Newcastle Callum Wilson sa teší po strelení gólu, archívne foto. Foto: TASR/AP

Tri dôležité body Newcastlu United v boji o záchranu zabezpečil Callum Wilson.

Londýn 30. januára (TASR) – Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v sobotu v 21. kole anglickej Premier League na domácom ihrisku s Manchestrom United bez gólov. "Červení diabli" sú v tabuľke druhí, na vedúceho mestského rivala City strácajú tri body a majú o zápas viac.

Duel tradičních klubov na Emirates Stadium mohol rozhodnúť domáci Alexandre Lacazette, ale z priameho kopu trafil len do brvna. "Gunners" sú na ôsmom mieste.

V sobotu prehral siedmy tím tabuľky Everton na domovskom Goodison Parku s Newcastlom 0:2. Tri dôležité body v boji o záchranu hosťom zabezpečil Callum Wilson, ktorý najprv v 73. minúte po rohovom kope hlavou prekonal brankára Jordana Pickforda a v tretej minúte nadstaveného času stanovil konečný výsledok. Slovenský brankár v službách Newcastlu Martin Dúbravka do zápasu nezasiahol. United zastavili sériu šiestich prehier v súťažných zápasoch.

Líder tabuľky Manchester City zdolal doma posledný Sheffield United 1:0. O tri body sa postaral hneď v prvej vážnejšej akcii brazílsky útočník Gabriel Jesus.