< sekcia Šport

Schmiedlová uspela v exhibícii s Kvitovou, pomohol jej ľavák Kližan

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová (vľavo) a dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová z Českej republiky pózujú pred začiatkom utorňajšej exhibície Tennis Champions 1. decembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Pre slovenskú jednotku to bola prvá exhibícia v kariére a na začiatku bola na nej badať nervozita, postupne sa však oťukala.

Bratislava 1. decembra (TASR) - Švédovi Matsovi Wilanderovi pribudol počas bratislavskej exhibície Tennis Champions nečakaný súper. Z čiarovej rozhodkyne, ktorej "vytočený" Austrálčan Pat Cash po sérii chýb nohou podal raketu, sa totiž vykľula Barbara Schettová.

Na snímke Pat Cash odvracia úder Matsa Wilandera na utorňajšej exhibícii Tennis Champions 1. decembra 2015 v Bratislave.
Foto: TASR - Pavel Neubauer


Wilander za asistencie Rakúšanky dlhé roky moderuje reláciu "Game, set, Mats" na televíznej stanici Eurosport a rýchlo ju identifikoval, bývalej svetovej sedmičke nepomohla ani čierna parochňa. Wilander napokon aj vďaka lišiackym obhodeniam a lobom zdolal wimbledonského šampióna, ktorý zostal verný svojmu štýlu podanie-volej.

Na snímke Mats Wilander odvracia úder Pata Casha počas exhibície Tennis Champions 1. decembra 2015 v Bratislave.
Foto: TASR - Pavel Neubauer


O ženskú časť šou sa postarali Anna Karolína Schmiedlová a Petra Kvitová. Pre slovenskú jednotku to bola prvá exhibícia v kariére a na začiatku bola na nej badať nervozita, postupne sa však oťukala. Úsmev na jej tvári vyčarilo Kvitovej podanie zospodu a la Michael Chang. K slovu sa dostali aj Karol Kučera a jeho bývalý zverenec Martin Kližan, ktorý je rovnako ako Kvitová ľavák. Slovenka sa po víťazstve 7:5 poďakovala najlepšiemu slovenskému singlistovi za pomoc.

Spoločné foto s aktérmi utorňajšej exhibície Tennis Champions v bratislavskom Národnom tenisovom centre 1. decembra 2015. Sprava Petra Kvitová, Anna Karolína Schmiedlová, Yanick Noah, Mansour Bahrami, Pat Cash a Mats Wilander.
Foto: TASR - Pavel Neubauer


Zápas si užívala plnými dúškami. "Myslím, že obe sme hrali dobre. Teší ma, že som Peťu zdolala aspoň v exhibícii, keďže na US Open mi nedala príliš veľa šancí. Atmosféra v hľadisku bola neskutočná," pochvaľovala si víťazka turnajov WTA v Katoviciach a Bukurešti. Kvitová jej zložila kompliment. "Kaja je mladá a talentovaná. Má vynikajúci pohyb a vie poriadne znepríjemniť súperkám život." V záverečnom mixe si Kvitová zahrala po boku iránskeho šoumena Mansoura Bahramiho, Schmiedlovej partnerom bol Francúz Yannick Noah.Pred začiatkom exhibície sa na dvorci objavili bývalí slovenskí daviscupoví reprezentanti Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Michal Mertiňák, ktorí pred desiatimi rokmi bojovali v NTC o "šalátovú misu" proti Chorvátom. "Ubehlo to rýchlo. Dosiahli sme vynikajúci úspech, škoda, že sme to nedotiahli až do konca," povedal deblový špecialista Mertiňák.

Najväčší potlesk si vyslúžil Hrbatý, ktorý v pamätnom finále zdolal vo dvojhrách Ivana Ljubičiča i Maria Ančiča. Slovenský daviscupový hrdina si nevie predstaviť, že by ešte zasiahol do bojov v prestížnej súťaži. "Asi už nie, ani vo štvorhre," odvetil rezolútne.