< sekcia Šport

F1: Alfa Romeo predstaví nový monopost vo februári

Na snímke fínsky pilot Formuly Kimi Räikkönen na monoposte Alfa Romeo počas prvého tréningu pred nedeľnou Veľkou cenou Bahrajnu F1 na okruhu pri meste Sakhir 27. novembra 2020. Foto: TASR/AP

Sezóna 2021 odštartuje 28. marca Veľkou cenou Bahrajnu. Farby tímu budú, podobne ako v minulej sezóne, reprezentovať Fín Kimmi Räikkönen a Talian Antonia Giovinazzi.

Zürich 20. januára (TASR) – Tím F1 Alfa Romeo odhalí monopost pre sezónu 2021 v pondelok 22. februára vo Varšave, kde sídli jeho hlavný sponzor. Alfa Romeo je prvý tím motoristického seriálu, ktorý oznámil termín prezentácie svojho nového monopostu.

Sezóna 2021 odštartuje 28. marca Veľkou cenou Bahrajnu. Farby tímu budú, podobne ako v minulej sezóne, reprezentovať Fín Kimmi Räikkönen a Talian Antonia Giovinazzi. V Pohári konštruktérov obsadila stajňa vlani ôsme miesto. Najlepším individuálnym výsledkom bola deviata priečka, ktorú Räikkönen dosiahol dvakrát (VC Toskánska, VC Emilia Romagna) a Giovinazzi raz (VC Rakúska). Informovala o tom agentúra DPA.