< sekcia Šport

Bottas s Leclercom popierajú porušenie pravidiel

Fínsky pilot F1 Valtteri Bottas na Mercedese pije šampanské po triumfe na Veľkej cene Rakúska, prvých pretekoch seriálu F1 v sezóne 2020 v Spielbergu v nedeľu 5. júla 2020. Foto: TASR/AP

Na všetkých členov tímov F1 pred reštartom sezóny po ústupe pandémie koronavírusu apelujú, aby sa zdržiavali v bublinách a minimalizovali zdravotné riziko.

Spielberg 10. júla (TASR) – Piloti Formuly 1 Valtteri Bottas z Mercedesu a Charles Leclerc z Ferrari vyhlásili, že neporušili zdravotný protokol, hoci v uplynulých dňoch opustili tímové bubliny a po Veľkej cene Rakúska si odskočili domov do Monaka.

Na všetkých členov tímov F1 pred reštartom sezóny po ústupe pandémie koronavírusu apelujú, aby sa zdržiavali v bublinách a minimalizovali zdravotné riziko. Prípadom Bottasa s Leclercom sa už zoberá Medzinárodná automobilová federácia (FIA).

„Z bezpečnostného hľadiska nešlo o žiadny rozdiel. Stretávam totiž rovnakých ľudí ako medzi pretekmi," bránil sa Bottas, ktorý vyhral úvodné podujatie sezóny na okruhu v Spielbergu. Leclerc skončil druhý. Seriál F1 pokračuje 12. júla Veľkou cenou Štajerska na rovnakom okruhu v Spielbergu.