Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Šport

F1: FIA vyšetruje konflikt záujmov medzi T. Wolffom a jeho manželkou

Na snímke Toto Wolff a jeho manželka Susie Wolffová prichádzajú na premiéru filmu Ferrari v utorok 4. decembra 2023 v Londýne. Foto: TASR - AP

FIA reaguje vyšetrovaním na medializované informácie ohľadom úniku dôverných informácií.

Paríž 6. decembra (TASR) - Medzinárodná automobilová federácia (FIA) bude vyšetrovať možný konflikt záujmov v F1. Malo k nemu dôjsť medzi šéfom Mercedesu Totom Wolffom a jeho manželkou Susie, ktorá je výkonná riaditeľka akadémie v Manažmente formuly 1 (FOM).

FIA reaguje vyšetrovaním na medializované informácie ohľadom úniku dôverných informácií FOM. Tie mali byť adresované Wolffovi od jedného z členov manažmentu. "Oddelenie FIA pre dodržiavanie predpisov sa touto záležitosťou zaoberá," citovala z vyhlásenia federácie agentúra AFP.

"Berieme na vedomie všeobecné vyhlásenie FIA, ktoré reaguje na nepodložené obvinenie jedného média. Tieto správy, ktoré neoprávnene zasahujú do integrity a dodržiavania pravidiel zo strany nášho šéfa, jednoznačne odmietame," stojí v oficiálnom vyhlásení tímu.

Susie Wolffová je bývalá pretekárka, pôsobila v sérii športových áut DTM a v rokoch 2014-2015 bola testovacia jazdkyňa Williamsu. Momentálne je vo funkcii výkonnej riaditeľky akadémie F1, ženskej súťaže, ktorú spravuje FOM. Toto Wolff je vo vedení Mercedesu od roku 2013, získal s ním sedem jazdeckých a osem konštruktérskych titulov. V uplynulej sezóne bol tím s 409 bodmi druhý v pohári konštruktérov za suverénnym Red Bullom.