< sekcia Šport

Leclerc sa kajá za katastrofu Ferrari: Sklamal som seba aj celý tím

Na snímke monacký pilot formule 1 Charles Leclerc na Ferrari. Foto: TASR/AP

Netrpezlivý 22-ročný mladík sa snažil rýchlo dostať dopredu a v tretej zákrute do tímového kolegu narazil rovnako ako v minulej sezóne na VC Brazílie.

Spielberg 13. júla (TASR) - Monacký jazdec formuly 1 Charles Leclerc sa ospravedlnil za svoje počínanie počas víkendovej Veľkej ceny Štajerska, ktorej výsledkom bolo vypadnutie oboch vozov stajne Ferrari už v úvode pretekov. Leclerc a štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel sa pritom po zrážke vyradili z pretekov už druhýkrát v priebehu štyroch Veľkých cien.

Oba monoposty Ferrari štartovali v nedeľu zo zadných pozícií, Vettel skončil v kvalifikácii desiaty, Leclercovi patril štrnásty post. Netrpezlivý 22-ročný mladík sa snažil rýchlo dostať dopredu a v tretej zákrute do tímového kolegu narazil rovnako ako v minulej sezóne na VC Brazílie. "Sebastianovi sa ospravedlňujem. Zároveň si uvedomujem, že to samozrejme nestačí. Sklamal som sám seba. Spravil som si svoju prácu veľmi zle a sklamal celý tím. Dúfam, že sa z toho poučím a vrátim sa na trať silnejší," sypal si popol na rany víťaz dvoch Veľkých cien Leclerc podľa AP.

Pozornosť v motoristickom seriáli upútalo aj rozhodnutie tímu Renault podať oficiálnu sťažnosť na stajňu Racing Point. Francúzi spochybňujú právo svojho rivala používať "ružové mercedesy," ktoré sa im javia ako identické s tými, čo používal majstrovský tím Mercedesu v minulom ročníku. Správu priniesla AFP.