< sekcia Šport

F1: Organizátori Veľkej ceny Brazílie chcú mať v hľadisku divákov

Na snímke safety car vedie pole jazdcov vpredu britský jazdec tímu Mercedes AMG Lewis Hamilton a za ním tímový kolega Nemec Nico Rosberg na trati po štarte Veľkej ceny Brazílie, predposledným pretekom sezóny MS F1 na okruhu Interlagos v brazílskom Sao Paule. Foto: TASR/AP

FIA aktuálne pracuje na novom kalendári seriálu MS pre rok 2020. Sezóna by mala odštartovať 5. júla Veľkou cenou Rakúska.

Brasília 1. júna (TASR) - Organizátori Veľkej ceny Brazílie motoristickej F1 počítajú, že v novembri sa podujatie seriálu majstrovstiev sveta uskutoční pred diváckou kulisou. Oznámili to, hoci Brazília aktuálne patrí ku krajinám najťažšie zasiahnutých pandémiou koronavírusom.

Brazília aktuálne registruje viac ako 500.000 prípadov nákazy a v celosvetovom meradle je na druhom mieste za USA. Medzi epicentrá choroby patrí aj Sao Paolo, kde sa nachádza motoristický okruh. "Podujatie sa uskutoční bez problémov a na základe existujúcej zmluvy. Očakávame, že Medzinárodná automobilová federácia (FIA) potvrdí novembrový dátum a umožní naň ponúkať na predaj vstupenky, tak ako na iné americké preteky," vyhlásil pre magazín Forbes promotér trate Tamás Rohonyi.

FIA aktuálne pracuje na novom kalendári seriálu MS pre rok 2020. Sezóna by mala odštartovať 5. júla Veľkou cenou Rakúska. VC Brazílie sa podľa pôvodného plánu má konať 15. novembra. Správu priniesla agentúra SID.