Quantcast
< sekcia Šport

F1: Polícia zadržala sedem ľudí, ktorí vnikli na trať v Silverstone

Na snímke španielsky pilot formuly 1 Carlos Sainz z tímu Ferrari víťazí v cieli Veľkej ceny Veľkej Británie F1 na okruhu Silverstone v nedeľu 3. júla 2022. Foto: TASR/AP

Po nehode Čoua museli preteky prerušiť na 53 minút a protestujúci prenikli cez bariéry na trať chvíľu po tom, čo komisári zastavili monoposty červenými vlajkami.

Silverstone 4. júla (TASR) - Anglická polícia zadržala sedem ľudí, ktorí počas nedeľnej Veľkej ceny Veľkej Británie formuly 1 vnikli na okruh Silverstone. Incident sa udial krátko po tom, ako preteky prerušili pre hrozivú nehodu čínskeho jazdca Čoua Kuan-jüma.

"Som naozaj rozčarovaný, že skupina ľudí ignorovala naše predchádzajúce varovania a rozhodla sa vstúpiť na trať, čo bolo veľmi nebezpečné. Našťastie sme mali pripravený plán aj pre tento prípad a všetkých sme z okruhu vyviedli a zadržali," uviedol inšpektor Tom Thompson z Northamptonshirskej polície. Tá mala vopred informácie o plánovanom proteste.

Po nehode Čoua museli preteky prerušiť na 53 minút a protestujúci prenikli cez bariéry na trať chvíľu po tom, čo komisári zastavili monoposty červenými vlajkami. Číňan vyviazol z nehody bez vážnejších zranení.