Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Šport

F1: Rosberg nesmie ísť do boxov, nie je zaočkovaný proti koronavírusu

Na snímke svetový šampión Nemec Nico Rosberg. Foto: TASR AP

Rosberg pracoval ako komentátor v televízii, ale pravidlá pre túto sezónu vydané Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) sú prísne.

Baku 10. júna (TASR) - Bývalý majster sveta motoristického seriálu F1 Nico Rosberg nedostal v tejto sezóne povolenie na vstup do tímových boxov. Ako informovala agentúra AFP, Nemec nie je zaočkovaný proti Covidu-19.

Rosberg pracoval ako komentátor v televízii, ale pravidlá pre túto sezónu vydané Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) sú prísne. Vyžadujú, aby každý, kto vstúpi do paddocku, kde sídlia tímy, bol plne zaočkovaný, alebo aby mal zdravotnú výnimku. Pravidlá platia pre členov tímov, novinárov a ďalších účastníkov.

"Nico Rosberg sa zotavil z koronavírusu a momentálne je držiteľ certifikátu o prekonaní choroby. Pravidelne si necháva testovať hladiny protilátok a na odporúčanie svojho lekára momentálne nepotrebuje žiadne očkovanie," uviedla Rosbergova hovorkyňa Lena Siepová. "Naďalej dodržiava všetky potrebné hygienické a preventívne opatrenia. Rešpektuje pravidlá F1 a naďalej si plní svoje povinnosti komentátora britskej televízie Sky," dodala Siepová.