Quantcast
< sekcia Šport

F1:V oboch piatkových tréningoch na VC Monaka bol najrýchlejší Leclerc

Na snímke monacký pilot formuly 1 Charles Leclerc z tímu Ferrari počas prvého tréningu pred nedeľnou Veľkou cenou Monaka, siedmym podujatím tohtoročného seriálu Veľkých cien Formuly 1 na mestskom okruhu v Monte Carle v Monaku v piatok 27. mája 2022. Foto: TASR/AP

Darilo sa aj jeho kolegovi z tímu Carlosovi Sainzovi zo Španielska, ktorý skončil v prvom tréningu na treťom mieste (+0,070) a v druhom sa posunul ešte o priečku vyššie (+0,044).

Monte Carlo 27. mája (TASR) - V oboch piatkových tréningoch na VC Monaka motoristickej formuly 1 bol najrýchlejší domáci Charles Leclerc. Pilot Ferrari dosiahol v uliciach Monte Carla najlepší čas v druhom z nich, mal hodnotu 1:12,656 min. V prvom zaregistroval čas 1:14,531 min.

Darilo sa aj jeho kolegovi z tímu Carlosovi Sainzovi zo Španielska, ktorý skončil v prvom tréningu na treťom mieste (+0,070) a v druhom sa posunul ešte o priečku vyššie (+0,044). Mexičan Sergio Perez na Red Bulle skončil druhý (+0,039) a tretí (+0,379).

Úradujúci majster sveta a líder celkového poradia Max Verstappen si pripísal v oboch tréningoch štvrtý najrýchlejší čas. Počas predošlej veľkej ceny sa v celkovom hodnotení dostal pred Leclerca, ktorý sa v Monaku bude snažiť prelomiť smolu - dvadsaťštyriročný pilot nedokončil tradičné preteky ani raz od príchodu do prestížneho seriálu. Nedávno navyše v záverečnej časti okruhu havaroval počas predvádzacej jazdy na historickom Ferrari z roku 1974.