< sekcia Šport

F1:VC Číny v apríli nebude, FIA čaká na vývoj situácie s koronavírusom

Na archívnej snímke z 14. apríla 2019 jazdci sa pripravujú na štart Veľkej cene Číny v Šanghaji. Veľká cena Číny v rámci motoristického seriálu majstrovstiev sveta formuly 1 sa v apríli 2020 v Šanghaji neuskutoční. Dôvodom je koronavírus, ktorému podľahlo v krajine už vyše 1100 ľudí. Potvrdila to Medzinárodná automobilová federácia (FIA). Foto: TASR/AP

Preteky v Šanghaji sa mali konať ako štvrté podujatie sezóny 19. apríla.

Šanghaj 12. februára (TASR) - Veľká cena Číny v rámci motoristického seriálu majstrovstiev sveta formuly 1 sa v apríli v Šanghaji neuskutoční. Dôvodom je koronavírus, ktorému podľahlo v krajine už vyše 1100 ľudí. Potvrdila to Medzinárodná automobilová federácia (FIA).

Preteky v Šanghaji sa mali konať ako štvrté podujatie sezóny 19. apríla. Či sa preložia na neskorší termín, alebo úplne zrušia ešte nie je známe. Seriál MS mal mať v tomto ročníku premiérovo až 22 pretekov.

FIA oznámila, že ak sa situácia v krajine zlepší, "bude treba preskúmať uskutočniteľnosť konania pretekov v náhradnom termíne." Preteky formuly 1 zrušili naposledy v roku 2011 v Bahrajne, keď v krajine vypukli nepokoje v súvislosti s takzvanou "arabskou" jarou.

V Číne sa už v kalendárnom roku 2020 neuskutočnili viaceré športové podujatia. Halové majstrovstvá sveta v atletike odložili na budúci rok, olympijskú kvalifikáciu žien v basketbale presunuli do Belehradu. Informovala agentúra SID.