< sekcia Šport

F1: Vettel nie je hlavný kandidát pre Mercedes, tvrdí Wolff

Na archívnej snímke nemecký jazdec F1 Sebastian Vettel z tímu Ferrari Foto: TASR/AP

Kvôli pandémii koronavírusu sa tento rok neuskutočnila ešte ani jedna Veľká cena, sezóna odštartuje 5. júla Veľkou cenou Rakúska.

Brackley 3. júna (TASR) - Šéf tímu F1 Mercedes Toto Wolff nepovažuje Sebastiana Vettela za horúceho kandidáta na post pilota vo svojej stajni v nasledujúcej sezóne seriálu MS.

Wolff uviedol, že by Vettelovi nepovedali hneď nie, no chce sa zamerať najmä na služby súčasných pilotov tímu. "Sebastian je veľká osobnosť a so štyrmi titulmi majstra sveta je to skutočne vynikajúci jazdec svojej generácie. No pre nás skôr outsider na post pilota, pretože sa pozeráme najmä na svoj vlastný tím," uviedol.

V Mercedese po sezóne vypršia zmluvy šesťnásobnému majstrovi sveta Lewisovi Hamiltonovi z Veľkej Británie i Fínovi Valtterimu Bottasovi. Vedenie stajne uvažuje pre nasledujúcu sezónu aj s Georgem Russellom, ktorý vyšiel z juniorských tímov Mercedesu a momentálne jazdí v F1 za Williams.

Tridsaťdvaročný Vettel opustí po sezóne 2020 tím Ferrari, za ktorý jazdil šesť rokov, a jeho budúcnosť zatiaľ nejasná. Vettel prišiel do talianskej stajne z Red Bullu ovenčený štyrmi titulmi majstra sveta, no v červených farbách už ďalší nepridal, dvakrát skončil na druhom a raz na treťom mieste celkového poradia. Vo Ferrari ho nahradí Španiel Carlos Sainz, ktorý príde z McLarenu a bude jazdiť po boku Monačana Charlesa Leclerca.

Kvôli pandémii koronavírusu sa tento rok neuskutočnila ešte ani jedna Veľká cena, sezóna odštartuje 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Preteky sa budú konať bez divákov. Informovala agentúra DPA.